VÍTE, JAK FUNGUJE DOMÁCÍ MUŽSKÝ TEST PLODNOSTI?
Test plodnosti je snadný způsob, jak si ověřit svou plodnost
U většiny párů, jež mají problémy s početím miminka a nedaří se jim delší dobu založit rodinu, je to zpravidla žena, kdo hledá příčiny. Mění svou životosprávu, zkouší babské rady, navštěvuje všemožná cvičení, užívá podpůrné doplňky stravy a absolvuje mnoho konzultací i lékařských vyšetření. To vše proto, aby zjistila, proč se jim sen o vytouženém miminku zatím nesplnil. Muži, ačkoliv se podle posledních statistik podílejí na neplodnosti párů až v 50 %, se k lékaři s tímto problémem příliš nehrnou. Dobrá zpráva je, že nepříjemné a pro některé muže i choulostivé vyšetření u lékaře lze v dnešní době nahradit vcelku spolehlivým domácím testem plodnosti. Vše diskrétně z pohodlí domova.
Jak provést mužský test plodnosti?
Pokud se rozhodnete pro domácí test plodnosti, budete potřebovat balení testu pro muže a samozřejmě také váš vzorek ejakulátu. Pro zajištění co nejvěrohodnějšího výsledku testu je vhodné, abyste se zdržel veškeré sexuální aktivity alespoň 3-5 dní před odebráním vzorku, který budete testovat. K úspěšnému provedení testu je potřeba smíchat sperma s tekutinou, která je součástí balení testu plodnosti pro muže a poté směs nanést na testovací proužek. Další kroky se drobně liší v závislosti na značce testu.
K otestovýní můžete využít ADIEL testy plodnosti pro muže. V pohodlí domova a zcela diskrétně se tak můžete během chvilky přesvědčit, zda vaše sperma obsahuje dostatečnou koncentraci spermií potřebných k úspěšnému oplodnění ženského vajíčka. V případě, že se test projeví jako negativní, je vhodné jej po deseti týdnech opakovat. Pokud i druhý test ukazuje tentýž výsledek, bude pravděpodobně nutná konzultace s lékařem.
Mužská plodnost a FSH hormon
Značnou spojitost s mužskou plodností má také folikulostimulační hormon (známý pod zkratkou FSH), který se řadí mezi hormony, jež stimulují růst a vývoj pohlavních orgánů nejen u žen, ale právě také u mužů. U párů, jež mají potíže s početím, se právě tomuto hormonu věnuje velká pozornost, protože jeho hodnoty umí spolehlivě odhalit případnou neplodnost. Mužský FSH podporuje tvorbu a dozrávání spermií. Na rozdíl od žen, u kterých je kolísání tohoto hormonu v závislosti na fázi menstruačního cyklu běžné, se u zdravých mužů hladina FSH nemění – od dospívání si drží stálou hodnotu a to až do konce plodného období.
Je nutné vědět, že nezáleží jen na množství
To, zda může muž oplodnit vajíčko své partnerky, nezávisí pouze na koncentraci spermií v ejakulátu. Plodnost muže totiž může být ovlivněna i mnoha dalšími aspekty. Jedním z důležitých faktorů je také jejich pohyblivost a tvar. Životaschopnost spermií však zatím žádný domácí test mužské plodnosti změřit nedokáže. Pokud se tedy test provedený doma jeví opakovaně pozitivně a byly vyloučeny problémy s plodností na straně ženy, bude pro muže pravděpodobně návštěva lékaře nezbytná. Po vyhodnocení výsledků odborného vyšetření pak lékař může přesně určit, zda je zapotřebí další vyšetření, případně léčba.
Dejte šanci přírodě
Přestože je v dnešní době věda téměř všemocná, nesmíme zapomínat, že ne vždy se na ni lze spolehnout. V některých okamžicích našeho života má stále hlavní slovo příroda. I když tedy podstoupíte mnoho vyšetření, nemusí to nutně znamenat, že dostanete odpovědi na to, proč stále nejste v očekávání. Psychika a mysl mnohdy ovlivňují náš fyzický stav více, než si chceme připustit. Zkuste se proto zaměřit na činnosti a věci, které vám dělají radost, baví vás a odprostěte se od zoufání si po miminku. Možná právě volnější režim a menší tlak budou nakonec tou správnou cestou k vysněnému děťátku.
ZDROJ:
https://www.webmd.com/infertility-and-reproduction/guide/male-fertility-tests#1